Tag: цимет

Кои процеси се случуваат во телото доколку секојдневно употребувате мед и...

Луѓето со векови користат мед и лимон, а овие производи особено се популарни во традиционалната кинеска медицина и Ајурведата, индиски систем на лекување. Медот...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот