Tag: Циркон

Успешно тестиран „Циркон“, руски хиперсоничен проектил

Руската фрегата „Адмирал Горшков“ успешно ја погоди целта со хиперсоничната ракета „Циркон“, соопшти Министерството за одбрана на Русија. Тестирањето е одржано во Заполарје од каде...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот