Tag: цитроен

„Цитроен“ претстави електричен автомобил од 6.900 евра изработен во Мароко

Цитроен, вториот историски бренд на ПСA, го претстави во Дефанс Арената во Париз, новиот електричен миниавтомобил по цена од 6900 евра, произведен во својата...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот