Tag: ЦК

ВМРО-ДПМНЕ вечер на седница на ЦК ќе одлучува за следните чекори...

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечер во 19 часот ќе одржи седница на која партиското раководство ќе дискутира за актуелната политичка состојба во земјата, за...

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ во вторник ќе ги потврди листите за пратеници,...

„ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата официјално листите со кандидати на пратениците за изборите на 12 април ќе ги презентира на јавен настан што ќе се одржи...

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривични против 200 лица за референдумот

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ не го признава резултатот од референдумот зашто го смета за груб фалсификат, заради што денеска ќе поднесе кривична пријава до...

Груевски: ЦК може да реши за евентуални предлози за промена на...

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на својот Фејбук профил во врска со последните случувања во партијата и отвореното писмо од група членови на...

Повлекување на Левица од изборите !?

Основачи на Левица се чувствуваат изманипулирани од извесни лица во раководството заради што до Основниот суд Скопје 2 поднеле предлог за донесување времена мерка...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот