Tag: ЦСКА Москва

Реал и ЦСКА се квалификуваа за плејофот на Евролигата

Три екипи обезбедија своето учество во плејофот на кошаркарската Евролига по 23-тиот круг.Реал Мадрид и ЦСКА Москва се приклучија на лидерот Фенербахче во елиминациската...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот