Tag: Чави Алонсо

Ди Мариа, Чаби Алонсо и Карваљо обвинети за затајување данок

Шпанските власти ги обвинија денес поранешните фудбалери на Реал Мадрид, Чави Алонсо, Анхел Ди Мариа и Рикардо Карваљо за затајување на данок во периодот...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот