Tag: чадеж

Чадеж: Србија, Македонија и Албанија, раст на трговската размена и единствен...

Србија во првата половина од годинава ја зголемила трговската размена со осум земји од регионот за 34 отсто во однос на истиот период лани,...

Чадеж: Од наредната година Србија, Северна Македонија и Албанија со единствена...

Граѓаните на Србија, Северна Македонија и Албанија од идната година може да се сметаат на единствена работна дозвола и единствен информативен систем, соопшти денеска...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот