Tag: чаир

Реакција од Алијанса за Албанците за пукањето во Чаир

Почнувајќи од првите три дена на предизборната кампања, актуелниот режим со оружје и вандализам има намера да ја наштети предизборната кампања. Ние се соочуваме со противници...

Без вода улицата „Панче Неделковски“ во Чаир

Прекин на водоснабдувањето денеска од 9.30 часот ќе имаат корисниците од улица „Панче Неделковски“ број 44, во општина Чаир.ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје...

Без струја утре дел од корисниците во четири скопски општин

Електрична енергија утре од 8.30 до 12.30 часот ќе немаат корисниците од ул. „Хоџа Атула Куртиши Ата“ од бр.12 до бр. 35 и жителите...

Половина Скопје во недела без струја

Поради технички зафати во електро-системот на Град Скопје, во текот на престојниот викенд и вo понеделник, од 15 до 17 мај, без струја ќе...

Утре без струја ќе бидат делови од Карпош, Ѓорче, Аеродром, Чаир,...

Поради технички зафати во електросистемот на Скопје утре без струја ќе останат неколку улици во Карпош, Ѓорче Петров, Студеничани, Аеродром, Зелениково, Петровец и Чаир.„ЕВН...

Со парите за новогодишно украсување општина Чаир купи две амбулантни возила...

Со парите за новогодишно украсување општина Чаир купи две амбулантни возила за Итната помош во Скопје.Се заблагодарувам на градоначалникот Висар Ганиу за високата општествена...

Без вода денеска дел од Чаир

Без вода денеска од 10:00 часот се корисниците од улиците „Цветан Димов“, „Коста Абрашевиќ“, „Панче Неделковски“ и „Џон Кенеди“ во Општина Чаир.Како што соопшти...

Во Гинеколошката болница во Чаир годинава извршени 2.511 породувања, за 300...

Во Специјалната болница по гинекологија „Мајка Тереза“ во Чаир зголемен е бројот на породувања во изминатите седум месеци, во споредба со истиот период минатата...

Најмногу активни случаи и натаму во Чаир – 402, следат Гази...

Од новите 118 дијагностицирани со коронавирус од тестирањата во изминатите 24 часа, најголем број 55 случаи се од Скопје. Според податоците на Институтот за...

Угостителски објекти од кои најголем дел во Чаир и Тетово не...

„Угостителски објекти од кои најголем дел во Чаир и во Тетово не ги почитувале протоколите, работеле по 22 часот и служеле гости во затворен...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот