Tag: час

Ноќва почнува зимското сметање на времето

Зимското сметање на времето почнува ноќва на 31 октомври во 3 часот по полноќ со поместување на времето за еден час наназад. Со тоа...

Полициски час нема да има ефект за време на новогодишните празници,...

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека полициски час нема да има ефект за време на новогодишните празници и апелираше да се почитуваат мерките....

Прв академски час на Правниот факултет „Јустинијан Први“ (во живо)

Прв академски час на Правниот факултет „Јустинијан Први“ на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје.https://www.facebook.com/MediumskaInformativnaAgencija/videos/623130765047283

Се предлага скратување на полицискиот час

Сите рестриктивни мерки за заштита од коронавирусот дадоа добри резултати.Мерките мора да останат во сила се додека не сме сцелосно сигурни дека состојбата е...

Полицискиот час во изминатото деноноќие не го почитувале 97 лица

– Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот по однос на забраната за движење, евидентирано е дека на ниво на...

Кавадарчанец скршил нога бегајќи од полицијата за време на полициски час

Кавадарчанецот кој синоќа скршил нога бегајќи од полицијата за време на полициски час завршил на Клиниката за трауматологија во Скопје. Оваа информација за МИА...

Полициски час од денеска од 16 до 5 часот, издадени 27...

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите...

Од среда полициски час на целата територија од 16 до 5...

Владата на Република Северна Македонија на предлог на Комисијата за заразни болести во рамки на Министерството за здравство и Генералниот кризен штаб, донесе дополнување...

Во Куманово забраната од петокот не ја почитувале 12 лица, во...

Забраната за движење во Куманово, што со одлука на Владата е активирана во петокот на 3 април во 21 часот до утрово до 07...

Во два часот по полноќ почнува летното сметање на времето

– Од ноќеска во два часот по полноќ почнува летното сметање на времето. Стрелките на часовникот ќе се поместат за еден час напред што...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот