Tag: ченто

Нова автобуска линија „2Б“ од село Сарај до Ченто

Нова пробна автобуска линија „2Б” почнува да функционира од денеска на релација с.Сарај до населба Ченто и обратно. Почетна/крајна станица на „2Б” во с.Сарај, како...

Без вода реонот околу поранешна „Газела“ и делови од населбите Кисела...

Поради промена на затворачи денеска со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците околу поранешната фабрика „Газела“, како и дел од населбите Кисела Вода и Ченто.Како...

Чулев: Вчерашниот настан во Ченто со политичка заднина, МВР постапува неселективно

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев изјави дека вчерашниот инцидент во Ченто е тенденциозен и со политичка заднина и дека  се лажни вестите дека...

Тестирање се врши во пунктовите во поликлиниките „Јане Сандански“, Ченто, Чаир...

Министерството за здравство соопшти дека од денеска е во функција уште еден пункт за тестирање на коронавирус во Поликлиниката Идадија.Граѓаните на Скопје можат да...

Приведен Јане Ченто, еден од осомничените за 27 април

Изутрината околу 8:30 часот полицијата во Прилеп го привела Јане Ченто, еден од осомничените за настаните во Собранието на РМ на 27 април 2017...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот