Tag: честитки

Фиала: Честитики за Македонија и Албанија за овој успех, иднината на...

Честитики за Македонија и Албанија за овој успех. Иднината на ЕУ е со вас и е на дофат. Ви посакувам што е можно побрзо...

Макстил со минимални емисии на цврсти честички

Макстил, започна со јавно објавување на емисиите на цврсти честички кои се испуштаат од производствените оџаци за време на работењето на фабриката, а првичните...

Средба Заев – Тигањ: Честитки за изборот на новата Влада, државата...

Честитки за формирањето на новата Влада во законските рокови и во духот на политиките на зрелост за државните и граѓанските интереси, беа изразени на...

Мишел му честиташе на Џонсон: ЕУ очекува што поскоро гласање за...

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел денеска му честиташе на Борис Џонсон на победата на неговата Конзервативна партија на вонредните парламентарни избори во Велика...

Могерини: Се надевам на позитивна одлука за преговори со Северна Македонија...

Федерика Могерини утрово од Луксембург ја честиташе годишнината на Преспанскиот договор и ги повика земјите членки да донесат позитивна одлука за преговори со Северна...

Радев му ја честиташе победата на Пендаровски

Бугарскиот претседател Румен Радев испрати честитка до Стево Пендаровски, по повод неговата победа на претседателските избори во Република Северна Македонија, јави БГНЕС.Радев му посака...

Амбасадата на САД му ја честита победата на Пендаровски

Амбасадата на САД му ја честита победата на Стево Пендаровски за претседател на Република Северна Македонија и очекува заедничка соработка со него, со Владата...

Курц му ја честита победата на Пендаровски

Австрискиот канцелар Себастијан Курц му го честита на Стево Пендаровски изборот за нов претседател на Република Северна Македонија.– Честитики за новозибраниот претседател на Северна...

Столтенберг му честита на Пендаровски

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, му ја честиташе победата на новиот претседател на Северна Македонија, Стево Пендаровски.Шефот на Северноатлантската алијанса преку Твитер му...

Албанскиот претседател Илир Мета му честиташе на Стево Пендаровски

Претседателот на Република Албанија, Илир Мета му го честиташе изборот на Стево Пендаровски за претседател на Републка Северна Македонија.Мета во телефонскиот разговор со Пендаровски...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот