Tag: чест

Кралицата Елизабета денеска излегува во јавност по подолго време во...

По серијата откажувања поради здравствени проблеми, кралицата Елизабета Втора. се очекува денеска на неговото прво големо јавно излегување по неколку месеци, на верска церемонија...

Музејот на современата уметност – Скопје блесна во сина боја во...

Во знак на одбележување на Светскиот ден на детето, вчеравечер и вечерва, некои објекти и обележјата во Скопје се осветлени во сина боја, како...

Институции и обележја во Скопје ќе светнат во сина боја во...

Во знак на одбележување на Светскиот ден на детето денеска дел од институциите во Скопје ќе бидат осветлени во сина боја како симболичен гест...

Рекорден раст на убиства во Индија поради чест

Во Индија во минатата година е забележен раст на таканаречените убиства од чест за речиси 800 отсто.Поразителната статистика натерала индиски официјални лица и групи...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот