Tag: четврта доза

Лицата над 30 години во Грција имаат можност да примат четврта...

Граѓаните во Грција на возраст од 30 до 59 години, од денеска, доколку сакаат, можат да закажат термин за вакцинација со четврта доза од...

Германскиот министер за здравство сака ЕУ да препорача четврта доза против...

Германскиот министер за здравство Карл Лаутербах на состанокот на министрите за здравство во Брисел рече дека ќе предложи Европската унија да препорача четврта доза...

Израел планира четврта доза вакцина за одредени групи од населението

Израелскиот премиер Нафтали Бенет даде инструкции да почнат подготовките за давање четврта доза вакцина против коронавирус за одредени групи од населението.Панел здравствени експерти препорачаа...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот