Tag: четвртфинале

Извлечени двојките за четвртфиналето во фудбалскиот Куп на Македонија

На денешното извлекување во „Куќа на фудбалот“ беа одредени двојките за четвртфиналето од фудбалскиот Куп на Македонија.За место меѓу најдобрите четири екипи ќе одлучуваат...

Почнува четвртфиналето на Ролан Гарос

На Грен слемот Ролан Гарос денес стартува четвртфиналната фаза во двете конкуренции.Кај тенисерите, 12-кратниот шампион Рафаел Надал ќе се соочи со 19-годишниот Јаник Синер,...

Федерер елиминиран од Димитров во четвртфиналето на УС опен

Третиот турнирски носител Роџер Федерер (Швајцарија) рано утрово загуби со 3:2 од бугарскиот тенисер Григор Димитров во четвртфиналето на Грен слемот УС опен.Во меч...

Лига Европа: Познати сите четвртфиналисти

После реванш натпреварите од осмина финалето во Лига Европа познато е кои екипи поминаа во четвртфиналето. Во Нион утре ќе биде познато кој со...

Ѓоковиќ во Доха направи селфи со противникот (Видео)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го победи денес Ораси Себалос во второто коло на турнирот во Доха, а потоа на молба на аргентинскиот играч со...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот