Tag: четврт бран

Стивнува четвртиот ковид бран, Комисијата за заразни болести ќе ја анализира...

Продолжува трендот на намалување на бројот на активни ковид случаи, поради што надлежните очекуваат во наредниот период да се стабилизира епидемиолошката ситуација во државата....

Се намалува пикот на четвртиот ковид-бран

Бројот на активни случаи на КОВИД-19 во земјава изнесува 7.595.  Во изминатото деноноќие се направени 3.974 тестови, регистрирани се 668 нови случаи на КОВИД-19...

Четвртиот бран на ковид пандемијата, најлош период за Гостивар во изминатите...

Ковид пандемијата во четвртиот бран силно го погоди Гостивар и околината. Близу сто илјади жители во овој регион го живеат најлошиот период од корона...

Новите мутации на Ковид-19 го донесоа четвртиот бран во САД

Би-Би-Си-, ЛондонШирењето на новите и позаразни видови на коронавирусот на САД и се закануваат со почеток на четвртиот бран од пандемијата, предупредуваат водечките здравствени...

САД: Се заканува четврти бран на епидемијата поради новите мутации на...

Ширењето на многу заразните мутации на коронавирусот се заканува да предизвика „потенцијален четврти бран на случаи“ во САД, предупреди директорката на американските Центри за...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот