Tag: Чикаго Булс

Тони Кукоч влегува во „Куќата на славните“

Тони Кукоч утре ќе стане петиот Хрват во кошаркарската „Куќа на славните“, после Крешимир Ќосиќ (1996), Дражен Петровиќ (2002), Мирко Новосел (2007) и Дино...

Дваесетти пораз за Чикаго и за Феникс

Екипите на Чикаго Булс и Феникс Санс ја играат една од најлошите сезони во нивната историја.Двете екипи ноќеска по дваесетти пат беа поразени од...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот