Tag: чил

Актерката Вега е првата трансродова жена што ќе доделува Оскар

Чилеанската актерка Даниела Вега е првата трансродова жена која ќе учествува на свеченоста на 90. издание на доделувањето на наградите на Американската филмска академија.Академијата...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот