Tag: чист воздух

Заврши протестот за стопирање увоз на опасен отпад, од „Петоци за...

Заврши протестот на движењето „Петоци за иднината“ на кој беше побарано да се изгласа законот за забрана на увоз на опасен отпад пред распуштање...

Во лето воздухот чист, но што ќе направи општина Тетово така...

Вообичаено во текот на летните месеци жителите на Тетово не се соочуваат со загаден воздух како зиме, а во прилог периодов им оди и...

СДСМ: Обезбедени 527 прочистувачи за сите средни училишта во Скопје

„11 годишното игнорирање на проблемот со аерозагадувањето од страна на ВМРО ДПМНЕ, остави зад себе наталожени проблеми со загадувањето на воздухот чии последици граѓаните...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот