Tag: членови

На Крф се пренесуваат спасените патници и членови на екипажот од...

Спасените патници и членови на екипажот од траектот што се запали додека пловеше од Грција за Италија, се пренесуваат на грчкиот остров Крф, каде...

Претседателот Пендаровски ги прими претседателот и членовите на новоизбраната Влада (видео)

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитaр Ковачевски и членовите на Владата.На средбата претседателот Пендаровски упати честитки...

Владата на Ковачевски ќе брои 21 член

Новата Влада што треба да ја предводи Димитар Ковачевски ќе брои 21 член. СДСМ и коалицијатата ќе имаат 12, ДУИ шест, а Алтернатива тројца министри.Новиот...

Пендаровски именуваше претседател и членови на Комисијата за помилување и член...

Претседателот на државата Стево Пендаровски донесе одлука за составот и за именување претседател и членови на Комисијата за помилување.Претседателот Стево Пендаровски донесе одлука за...

Заев со писмо до симпатизерите и членовите на СДСМ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, два дена по првиот круг од локалните избори, преку писмо кое дојде од извори на СДСМ до 24 инфо...

НАТО протера осум членови на руската мисија

НАТО протера осум членови на руската мисија од алијансата, тврдејќи дека работеле тајно како разузнавачи, изјави неименуван претставник на НАТО.НАТО протера осум членови на...

Членови на ПСК „Голак“ ја искачија највисоката точка на Малешевските Планини

– Членови на Планинарскиот спортски клуб „Голак“ од Делчево ја искачија највисоката точка на Малешевските Планини. Вкупната тура до врвот Џама Тепе, како што...

Собранието ќе избира членови на Државната изборна комисија и на Комисијата...

Собранието на денешната 31. седница ќе избира претседател и членови на Државната изборна комисија и на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација.Претседателот на...

Делегација на поранешни членови на ЕП во виртуелна посета на Северна...

Делегација на Асоцијацијата на поранешни членови на Европскиот парламент е во дводневна виртуелна студиска посета на Република Македонија со цел промоција на конструктивен дијалог...

Потпишан етичкиот Кодекс – членовите на Владата и функционерите се обврзаа...

На отчетно, одговорно, транспарентно и чесно работење денеска и официјално се обврзаа членовите на Владата, потпишувајќи го етичкиот Кодекс донесен на 22 септември годинава.Согласно...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот