Tag: шампион

Скандал во Формула 1: Верстапен и Хамилтон војуваа на патеката

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за сезоата 2021 ќе биде познато дури во Абу Даби, затоа што претпоследната трка во ова првенство,...

Норвешка по осми пат стана европски ракометен шампион

Репрезентацијата на Норвешка го освои Европското првенство во ракомет за жени.Норвежанките вечерва во финалето во Хернинг ја совладаа Франција со резултат 22:20 (14:10 полувреме).Норвешка...

Лејкерси го згазија шампионот без Леброн

Лос Анџелес Лејкерс го совладаа шампионот Голден Стејт со 116:86 во локалниот судир во Калифорнија.Најдобриот тим од Западната конференција пристигна во Сан Франциско без...

Вардар по петти пат шампион во СЕХА лигата

Екипата на Вардар вечерва во Брест го совладаа ППД Загреб со 26-23 (14-12) во финалето на СЕХА лигата.За „црвено-црните“ ова е петти трофеј во...

Вардар по втор пат го совлада европскиот шампион Монпеље

„Ракометарите на Вардар ја забележаа втората победа оваа сезона над бранителот на трофејот во Лигата на шампионите, тимот на Монпеље.Вечерва во СЦ „Јане Сандански“...

Реал трет пат по ред светски клупски шампион

Реал Мадрид го победи Ал-Аин вечерва во финалето на светското клупско првенство со 4:1 и трет пат во низа го освои трофејот во ова...

Вардар го прегази Малме

Македонскиот првак Вардар забележа голема победа во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ денеска во Струмица го урнаа шведскиот великан Малме со 3:1. Со вкупен резултат...

Бакајоко и официјално во Челзи

Тимуе Бакајоко од Монако се пресели во Челзи за сума од 40 милиони фунти, потврди англискиот шампион на својата интернет страница.„Среќен сум што ќе...

Вардар е ракометен европски првак

Македонскиот шампион Вардар е нов европски првак во ракомет, откако вечерва во во „Ланксас арената“, во неверојатна завршница, со гол во последната секунда од...

Мик Шумахер: Сакам да бидам шампион во Формула 1

Синот на Михаел Шумахер, седумнаесетгодишниот Мик, одамна тргна по стапките на татко му.Талентираниот автомобилист објави дека следната сезони ќе вози во Формула 3,...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот