Tag: Шарена револуција

Најчевска доби 200 евра казна за фрлање боја на државни институции

Професорката Мирјана Најчевска беше казнета за фрлање боја на државни институции. Ова го соопшти на својот фејсбук профил, каде напиша дека и стигнале две...

„Уличарите“ ќе поднесат тужба против Груевски

По социјалните мрежи се објавуваат фотогарфии од голем број на активисти што сведочат за нивните активности во Шарената револуција.Групата на граѓански активисти, учесници во...

Две години од нападот врз студентите во библиотеката „Браќа Миладиновци“

На денешен ден во 2015 година, откако лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ги објави прислушуваните телефонски разговори за случајот со Мартин Нешковски, граѓаните револтирано...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот