Tag: шарец

Заев – Шарец: Поддршка од Словенија за ЕУ и НАТО

Премиерот Зоран Заев кој е во официјална посета на Словенија, денеска имаше тет-а-тет средба со словенечкиот премиер Марјан Шарец на која биле потврдени одличните...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот