Tag: шарлот

Ленард ги предводеше Клиперс до триумф над Шарлот

– Предводени од Каваи Ленард, кошаркарите на Лос Анџелес клиперс го совладаа Шарлот хорнетс во еден од 11-те натпревари од НБА лигата одиграни ноќта...

Двајца загинати и четворица ранети во напад на Универзитетот Северна Каролина...

Две лица загинаа и четворица се повредени откако напаѓач отвори оган на Универзитетот Северна Каролина во Шарлот. Тројца од повредените се во критична здравствена...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот