Tag: Шарл де Гол

Меркел во Елисејската палата

Прв пат после правењето на коалициски договор со социјалдемократите, Ангела Меркел вчера доцна попладнето беше гостин на Емануел Макрон во Елисејската палата, каде што...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот