Tag: шарл мишел

Офанзивна посета на Заев на Брисел

Премиерот Зоран Заев утринава ќе има средба со претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел, во последен обид во седиштето на Европската унија да ги...

Мишел: Следната недела официјализирање на санкциите кон Русија поради Навални

Следната недела ЕУ ќе ги официјализира сите рестриктивни мерки против одговорните за апсењето и осудувањето на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, сооопшти синоќа претседателот...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот