Tag: Шахпаска

Шахпаска им подари пакетчиња на дечињата од Малиот групен дом во...

Во пресрет на Новогодишните празници министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска се дружеше со децата од Малиот групен дом во скопски...

Шахпаска: Со регулација на нестaндардните форми на вработување ќе создадеме нови...

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска учествуваше на работилница на тема „Валидација на нестандардни форми на вработувања во македонски контекст“, организирана...

Шахпаска: Со Новиот Закон за работни односи, се скратува времетраењето на...

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска во интервјуто на Утрински брифинг, посочи дека очекува од пратениците што побрзо да го донесат законското...

Шахпаска за Утрински брифинг: Ситуацијата со Ковид 19 во градинките останува...

Во изминатите седум дена регистрирани се 5 новозаразени дечиња во градинките и 21 вработено лице, што говори дека состојбата со ковид пандемијата во градинките...

Шахпаска: Работиме на нова методологија со која пензиите ќе се усогласуваат...

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска се сретна со членови на Здружението на пензионерите од Кочани, во кое членуваат и пензионерите...

Изјава на министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска (во...

– Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска и градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски, на увид во изградба на нова градинка...

Шахпаска: Заштитата на децата од насилство е процес кој е комплексен...

Министерката за труд и социјална политика денеска одржа состанок со Националното координативно тело за заштита на деца од злоупотреба и занемарување кое е составено...

Шахпаска: Во Македонија функционира социјалниот дијалог

Унапредување на социјалниот дијалог, подготовката на Законот за работните односи на транспарентен начин со вклученост на сите засегнати страни, како и развојот на социјалното...

Состојбата во градинките е стабилна и тие остануваат отворени, вели Шахпаска

Министерката за труд и социјална политика Јахода Шахпаска вели дека состојбата поврзана со ковид-пандемијата во детските градинки е стабилна. Тие остануваат и натаму отворени,...

Изјави на премиерот Зоран Заев и министерката Јагода Шахпаска (ВО ЖИВО)

Изјави на премиерот Зоран Заев заедно и министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, по посетата на народната кујна во Шуто Оризари, каде...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот