Tag: шериф

Американски шериф ги снабдува училиштата во неговата област со полуавтоматски пушки

Кога училиштата во Северна Каролина повторно ќе бидат отворени подоцна овој месец, некои од новите безбедносни мерки ќе вклучуваат испорака на полуавтоматска пушка АР-15...

Пукотници во црква во Калифорнија и во продавница во Тексас

Најмалку едно лице загина, а четворица се ранети во оружен инцидент во црква во Лагуна Вудс, Калифорнија, соопштија властите.„Едно лице загина, четворица се...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот