Tag: шеста изборна единца

Зијадин Села носител на листа во шестата изборна единца, Африм Гаши...

Лидерите на политичките партии Алијанса за албанците и Алтернатива кои ќе настапат во коалиција на претстојните избори ќе ги предводат лиситите со кандидатите во...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот