Tag: шестоседна

На Попова Шапка ќе биде отворена новата шестоседна жичница „Лајтнер“

– Министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на „ЕЛЕМ Турс“, Адем Авзиу, денеска во ски-центарот Попова Шапка ќе го означат пуштањето на шестосед-жичницата „Лајтнер“ во...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот