Tag: шест лица

Во Оклахома убиени шест лица, од кои пет се деца

– Шест лица, од кои пет деца, се убиени денеска во американската сојузна држава Оклахома, соопшти полицијата.Според полицијата, по трагедијата е приведено едно вооружено...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот