Tag: шеф

Шефот на полицијата на Капитол Хил поднесе оставка

Шефот на полицијата на Капитолот, Стивен Санд, заминува од функцијата на 16 јануари откако службата беше остро критикувана за пропустите во обезбедувањето на Капитол...

Шефот на кабинетот на Меркел тврди дека пандемијата ќе трае најмалку...

Пандемијата на коронавирус ќе трае најмалку до крајот на оваа година, изјави денеска шефот на кабинетот на германската канцеларка Ангела Меркел, Хелге Браун за...

Арбен Таравари ќе биде шеф на изборниот штаб на Алијанса за...

Партијата Алијанса за Албанците на редовен состанок на Централното претседателство во Тетово денеска изврши избор на претседател на Централниот изборен штаб за предвремените избори...

Шефот на Пентагон го отпушти секретарот за морнарица

Американскиот министер за одбрана Марк Еспер побара оставка од секретарот за морнарицата Ричард Спенсер, повикувајќи се на водење на случајот со припадникот на елитната...

Шефот на австриската дипломатија во посета на Северна Македонија

– Сојузниот министер за Европа, интеграција и надворешни работи на Република Австрија, Александер Шаленберг, денеска ќе престојува во официјална посета на Република Северна Македонија.Како...

Шефот на австриската дипломатија утре во посета на Северна Македонија

Сојузниот министер за Европа, интеграција и надворешни работи на Република Австрија, Александер Шаленберг, утре ќе престојува во официјална посета на Република Северна Македонија.Како што...

Анкета: 20 отсто од менаџерите сакаат шеф робот

– Во иднината која следи, сѐ повеќе ваши колеги ќе бидат заменети од роботи или од вештачка интелигенција. Некои „човечки професии“ на тој начин,...

Европскиот совет го именуваше Жозеп Борел за шеф на европската дипломатија

Европскиот совет синоќа го именуваше министерот за надворешни работи на Шпанија Жозеп Борел за ноп шеф на европската дипломатија.Европските медиуми пренесуваат дека членките на...

Дескоска: Не сме разговарале кој ќе биде шеф на СЈО, за...

Министерката за правда Рената Тренеска Дескоска сé уште го очекува предлогот од ВМРО-ДПМНЕ за законот за СЈО, но посочува дека нема да прифати скриена амнестија. Во...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот