Tag: шидер

Мицкоски на средби со Мекалистер, Рангел и Шидер

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на политичкото собрание на Европската народна партија (ЕПП) оствари средба со Дејвид Мекалистер, претседавач на Комитетот за...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот