Tag: шилегов скопјани

Шилегов: Овој Бадник без палење огнови низ Скопје

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, денеска присуствуваше на традиционалното собирање  бадникови гранчиња, кое се одржа во месноста Говрлевска Краста, на јужните падини на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот