Tag: Шилегов

Шилегов и ја предаде должноста на новата градоначалничка Данела Арсовска

Во просториите на Град Скопје, денеска се одржа примопредавањето на функцијата градоначалник каде досегашниот прв човек на градот Петре Шилегов и ја предаде должноста...

Шилегов: Скопје ќе го има првиот аквариум во регионот

Град Скопје ќе го има првиот аквариум од градовите на поранешна Југославија. Со што овој објект ќе има и регионално влијание, односно планот е...

Шилегов: Граѓаните ќе можат бесплатно да исфрлаат шут во Дрисла

Кандидатот на СДСМ за градоначалник на Скопје Петре Шилегов денеска најави дека граѓаните ќе можат бесплатно да го исфрлаат шутот во депонијата Дрисла, која...

Димитров со поддршка за уште еден мандат на Петре Шилегов

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска на неговиот фејсбук-профил наведе дека во недела, на вториот круг од локалните избори, ќе...

Повеќе од 85 илјади пензионери ќе можат секојдневно бесплатно да ја...

Пензионерите, лицата со попреченост и лицата со ретки болести се само дел од категориите на граѓани кои ќе добијат бројни социјални поволности и бенефицирани...

Шилегов: Град Скопје со пакет финансиска поддршка: до 50% поевтин оброк...

Покрај здравствените ризици кои ги донесе пандемијата на Ковид-19 во изминатите 2 години, силно беа погодени економијата и семејните буџети на граѓаните. Затоа, Град...

Шилегов: Голема победа во вториот изборен круг

- Сакам да се заблагодарам на поддршката на секој граѓанин во првиот изборен круг.Во вториот изборен круг влегуваме изедначено. Скопје мора да продолжи напред...

ДИК: Арсовска – 38,59 проценти, Шилегов – 35,01

Од 20 проценти од обработените податоци за градоначалник на Град Скопје на веб страницата на Државната изборна комисија независната кандидатка, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Данела Арсовска...

Шилегов и Вескоски од Карпош: Бесплатен јавен градски превоз за сите...

– Бесплатен јавен градски превоз за сите пензионери во Скопје секој ден во неделата, а не само во вторник и петок, вечерва вети кандидатот...

Шилегов: Набавената скала ја гарантира безбедноста на скопјани и на...

„Ова е прва противпожарна скала која се купува во државата. Јас не сум стручен, ниту имам претензија да бидам стручен на таа тема, затоа...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот