Tag: широка коалиција

Нетанјаху го повика својот главен ривал во широка коалиција

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека нема да може да формира десно оријентирана влада по изборите и го повика неговиот главен ривал, центристот Бени...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот