Tag: школки

Половина милион школки пронајдени мртви на плажа во Нов Зеланд (видео)

Science Page News.comКлиматските промени повторно однесоа животи на многу живи суштества.Овој пат е во Нов Зеланд на плажата Маунгануи Блаф. Еден локален жител, Брендон...

Исхраната е важна за здравјето на вашата коса

Ако сакаме нашата коса да биде сјајна и бујна, треба да посветиме внимание на нашата исхрана. Исхраната треба да биде исполнета со здрави продукти,...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот