Tag: Шкотски националисти

Шкотските националисти ќе се придружат кон лабуристтите во „прогресивна антиториевска алијанса“

Првиот министер на Шкотска и претседател на Шкотската национална партија (СНП), Никола Старџен, изјави дека лидерот на главната опозициска Лабуристичка партија.Џереми Корбин, ќе биде...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот