Tag: Шон Спејсер

Се откажа од функција во Белата куќа после само три дена

Џејсон Милер, кого новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп во четвртокот го именуваше за директор за комуникации со Белата куќа, денес се откажа од понудената...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот