Tag: шпекулација

Песков: Посетата на Трамп на Русија е дезинформација

„Засега нема разговори за посетата на избраниот претседател на САД, Доналд Трамп на Русија. Тоа е потполно некоја непроверена информација која повеќе личи на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот