Tag: шрашнели

Русите направија огноотпорно одело

Рускиот произведувач на тактичка опрема TSNIITOCHMASH го презентираа својот нов производ – воен комбинезон кој што во потполност штити од експлозии и оган.За таа...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот