Tag: Штајнмаер

Штајнмаер: Европа треба да ја сподели вакцината за коронавирус со посиромашните...

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер нагласи дека откако вакцината за коронавирус ќе стане достапна, Европската унија треба да сподели некои од своите дози за да...

Пендаровски-Штајнмајер: Цврста поддршка од Германија за интеграцијата на Северна Македонија во...

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Сојузна Република Германија, денеска во Берлин оствари средба со претседателот на...
Франк-Валтер Штајнмаер

Штајнмаер е идниот претседател на Германија

Членките на коалициската влада на германската канцеларка Ангела Меркел постигнаа договор, актуелниот шеф на дипломатијата, социјалдемократот Франк-Валтер Штајнмаер да биде нивниот кандидат за иден...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот