Tag: штипски угостители

Лукаревска на средба со штипските угостители

Штипските угостители доцна попладнево имаа средба со директорката на Управата за јавни приходи (УЈП), Соња Лукаровска.Целта на ваквите средби, вели Лукаровска, е да се...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот