Tag: Штих

Штих и Сукова во куќата на славните

Германецот Михаел Штих и Хелена Сукова од Чешка се примени во Меѓународната тениска куќа на славните во Њупорт. Штих (49) го освои Вимблдон во 1991...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот