Tag: Штутгард

Несреќа во Германија: Судар на мал авион и хелихоптер, четворица мртви

Четири лица загинаа денеска во судар на мал авион и хелихоптер, северозападно од Штутгарт, соопшти полицијата.Несреќата се случи кај Филипсбург, на околу 100 километри...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот