Tag: шутка

Панчевски од денеска напладне се наоѓа во затворот „Скопје“

Поранешниот претседател на Кривичнит суд Скопје Владимир Панчевски, од денеска напладне се наоѓа во КПУ Затвор Скопје познат како Шутка, потврди за МИА директорот...

Есад Рахиќ: Во споредба од пред шест месеци состојбата на КПУ...

Директорот на КПУ Затвор „Скопје“ Есад Рахиќ денеска истакна дека во споредба од пред шест месеци, состојбата во затворот е многу подобра.Тој посочи дека...

Катица Јанева замина во куќен притвор

Поранешната специјална обвинителка и осомничена во предметот „Рекет“, Катица Јанева попладнево ја напушти „Шутка“ и замина во куќен притвор. Со полициско обезбедување Јанева беше...

Суспендиран полицаецот кој се однесуваше непристојно додека Боки 13 го изнесуваа...

– Суспендиран е затворскиот чувар, кој денеска се однесуваше недолично при изнесувањето на Бојан Јовановски од Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција,...

(ВИДЕО) Заврши распитот на Катица Јанева

Помалку од еден час траеше распитот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева во Обвинителството за организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“.Јанева која...

Работна група од Собранието во посета на КПУ Затвор Скопје

– Работната група на Постојаната анкетна комисија за заштита на слободите и правата на граѓанинот на Собранието на Република Северна Македонијa денеска ќе оствари...

Катица Јанева од Кривичен на пат за Шутка

– Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева вечерва од Кривичниот суд со полициско возило е на пат за истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари.Судија на...

Косовскиот амбасадор Дедај го посети Томор Морина во затворот „Шутка“

Косовскиот амбасадор во Северна Македонија, Ѓерѓ Дедај, денеска во КПУ Затвор-Скопје го посети поранешниот член на Ослободителната војска на Косово (ОВК), Томор Морина, откако...

Боки 13 е вратен во Шутка во добра здравствена состојба

Бојан Јовановски по извршениот лекарски преглед на скопските клиники е вратен во затворот Шутка и е во добра здравствена состојба, информира за МИА, директорот...

Рахиќ: Хашкото одделение не е тоа што било, потребна е реконструкција...

Условите во т.н. хашко одделение се далеку од називот кој им е даден, а кој алудира на некаква поголема комоција за притворениците, но сепак...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот