Tag: Џанго Рејнхарт

„Џанго“ го отвара филмскиот фестивал во Берлин

Меѓународниот филмски фестивал во Берлин ќе го отвори францускиот филм „Џанго“ за џез гитаристот Џанго Рејнхарт, на режисерот Етијен Комар.Организаторите на фестивалот најавија дека...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот