Tag: џаферовиќ

Заев – Џаферовиќ: Северна Македонија и Босна и Херцеговина имаат заедничко...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска ја прими делегацијата на Претседателството на Босна и Херцеговина којашто во еднодневна работна посета...

Средба на претседателот Пендаровски со членот на Претседателството на Босна и...

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со членот на Претседателството на Босна и Херцеговина, Шефик Џаферовиќ, кој престојува во посета на Република Северна Македонија.Соговорниците...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот