Tag: Џејмс Варди

Варди неизвесен за Шведска

Фудбалскиот репрезентацивец на Англија, Џејми Варди, поради повреда е неизвесен за дуелот против Шведска во четвртфиналето на Мундијалот во Русија. Напаѓачот на Лестер ја истегна...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот