Tag: џејн фонда

Џејн Фонда ќе добие Златен глобус за животно дело

– Американската глумица Џејн Фонда ќе биде наградена со Златен глобус за животно дело, поради „нејзиниот непобитен талент кој ѝ носи највисоки признанија“, како...

Џејн Фонда минатата недела го прослави својот 80-ти роденден

Актерката Џејн Фонда, која минатата недела го прослави својот 80-ти роденден рече дека не очекувала да ја доживее нуту својата 30-годишна возраст, објави Ројтерс.“Претпоставував...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот