Tag: Џими Картер

Џими Картер хоспитализиран поради дехидрација

Поранешниот американски претседател Џими Картер (92) денеска е однесен во болница поради исцрпеност и дехидрираност откако учествуваше на еден хуманитарен настан во Винипег во...

Кој би управувал со САД во случај на апокалипса?

Кога Доналд Трамп стана претседател ја наследи и вжештената геополитичка состојба во Украина, Северна Кореја, Сирија, Авганистан и на Балтикот, а го доби во...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот